Dodaj zdjęcie profilowe

avatarDarek

Kolno

Wielkie dziecięce święto pływania w Kolnie

2017-03-13 10:02:57

Festiwal radości z pływania, organizowany w ramach programu Kinder+Sport, odbędzie się już w najbliższy wtorek, 14 marca w godzinach 10.00-14.00, na Pływalni Miejskiej w Kolnie (woj. podlaskie), przy ulicy Marii Dąbrowskiej 4. W wydarzeniu tym weźmie udział około 150 dzieci ze szkół podstawowych powiatu kolneńskiego, a poprowadzi je znany dziennikarz radiowy - Bartosz Kańtoch. Udział w Festiwalu jest bezpłatny.

Podczas Festiwalu w Kolnie przeprowadzonych zostanie szereg zabaw oswajających dzieci z wodą, a także wpływających na ich motorykę. Uczestnicy będą mogli wziąć udział w pływackiej sztafecie, bawić się w wodnych tragarzy, pokonywać dmuchane koła niczym foki oraz szukać w basenie ukrytych skarbów. Wszystko to pod okiem profesjonalnych trenerów pływania.

Uatrakcyjnieniem Festiwalu będzie pokaz technik pływackich oraz skoków do wody, a wszystkie zaangażowane w zabawę dzieci otrzymają medale oraz pamiątkowe dyplomy.

Największą motywację do pracy daje mi uśmiech oraz zadowolenie dzieci, które uczestniczą w moich zajęciach. W pracy z nimi kieruję się dewizą, że zabawa jest nauką, a nauka zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki. Festiwale, organizowane w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania”, są tego znakomitym przykładem. Jestem przekonana, że tego rodzaju wydarzenia, służą popularyzowaniu pływania, a  nade wszystko zachęcają dzieci do aktywności fizycznej w wodzie - powiedziała Marta Gajewska, instruktorka z Kolneńskiego Ośrodka Kultury i Sportu.

Naszą intencją jest, aby Festiwale Kinder+Sport „Radość z Pływania” nabrały rangi ważnych lokalnych wydarzeń, o których się mówi, na które się czeka i na których się jest. Zachęcamy całe rodziny, które wiedzą jak duża jest siła kibicowania, do odwiedzenia w tym dniu Basenu Miejskiego w Kolnie - zapraszają przedstawiciele Zespołu Relacji z Mediami Ferrero Polska.

Festiwal współorganizowany jest także przez Kolneński Ośrodek Kultury i Sportu.

O programie Kinder+Sport „Radość z Pływania”

Kinder+Sport to program przygotowany przez Grupę Ferrero, w celu promowania aktywnego stylu życia wśród dzieci i młodzieży. W Polsce realizacja programu oparta jest na trzech dyscyplinach sportowych: pływaniu, siatkówce i żeglarstwie.

Celem nadrzędnym Kinder+Sport „Radość z Pływania” jest rozwój kultury pływania w Polsce. Działania skierowane do dzieci, prowadzone są poprzez trenerów oraz pływalnie w całej Polsce. W ten sposób organizatorzy dbają o wspieranie aktywności sportowej wśród dzieci, angażują i motywują ich do nauki pływania oraz zabaw towarzyszących wspólnym spotkaniom na pływalniach, a także zachęcają do nabywania nowych umiejętności pływackich. Całość działań realizowanych w ramach programu Kinder+Sport „Radość z Pływania” objęta jest patronatem Ministra Sportu i Turystyki oraz Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

Kinder+Sport „Radość z Pływania” 2016/2017 jest trzecią edycją programu, w którym do tej pory udział wzięło ponad 100 tys. dzieci, ćwiczących pod okiem około 1200 trenerów. Akcją objętych jest już ponad 400 basenów, które cyklicznie wyposażane są w sprzęt do nauki pływania.

W Polsce – podobnie jak w innych krajach – dzieci i młodzież zapominają o radości, która jest związana z uprawianiem sportu i wspólnym spędzaniem czasu. W ramach programu Kinder+Sport firma Ferrero chce zmienić to podejście propagując sport, edukację sportową oraz aktywny tryb życia wśród dzieci i młodzieży w Polsce z wykorzystaniem trzech dyscyplin: siatkówki, pływania i żeglarstwa. Łącznie trzy programy Kinder+Sport w Polsce – siatkówka, pływanie i żeglarstwo – aktywizują co roku średnio ponad 75 000 dzieci i młodzieży.

Jesteś na profilu Darek - stronie mieszkańca miasta Kolno. Materiały tutaj publikowane nie są poddawane procesowi moderacji. Naszemiasto.pl nie jest autorem wpisów i nie ponosi odpowiedzialności za treść publikowanej informacji. W przypadku nadużyć prosimy o zgłoszenie strony mieszkańca do weryfikacji tutaj