Wybierz region

Wybierz miasto

  Grażyna Łobaszewska, Ajagore, Jorgos Skolias

  Port w Kuznicy
  Kuźnica, ul. Port/1

  19:00 Piątek, 3 sierpnia

  • Brak informacji o cenie

  Grażyna Łobaszewska:
  Wokalistka i kompozytorka. Ukończyła Podstawową Szkołę Muzyczną w Gdańsku w klasie fortepianu. Debiutowała na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Gorze w roku 1971. Rok poźniej przeniosła się do Poznania. Śpiewała w chorkach towarzyszących w koncertach i nagraniach Halinie Frąckowiak, Wojciechowi Skowrońskiemu i Elżbiecie Wojnowskiej.
  W latach 1975-1977 wspołpracowała z grupą S-26 Andrzeja Ellmana. Potem związała się z zespołem Ergo Band. Wraz z nim koncertowała w kraju oraz w NRD, RFN, Czechosłowacji i na Węgrzech. Na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu wystąpiła po raz pierwszy w 1974. Poźniej śpiewała na tym festiwalu wielokrotnie. W latach 1978-1983 była wokalistką zespołu Crash. Wystąpiła z nim w koncertach głownych Jazz Jamboree w Warszawie w latach 1977-1978 i w 1981. W latach 1983-1989 wspołpracowała z jazz-rockową grupą Cancer.
  Występowała i nagrywała także z zespołami Janusza Komana, Alex Bandem Aleksandra Maliszewskiego, Grupą Doktora Q Tadeusza Klimondy i z orkiestrą Zbigniewa Gornego. Od 1997 wspołpracuje z Triem Jarosława Śmietany.
  Brała udział w festiwalach jazzowych w Kaliszu, Krakowie, Lublinie, Wrocławiu, a także za granicą, w Danii, Szwecji, Hiszpanii, RFN i Kuwejcie. Uczestniczyła w trasach koncertowych po USA i Francji.


  Ajagore:
  Polska grupa muzyczna uprawiająca folk, folk rock. Powstała po rozpadzie trojmiejskiej formacji Szela. Swoje artystyczne ambicje Ajagore spełnia, koncertując z własnym repertuarem. W dorobku ma dwie autorskie płyty. Ostatnia to „Zimowe sny”, na ktorej wystąpiło ponad dwudziestu muzycznych gości, między innymi Grażyna Łobaszewska oraz Krystyna Prońko.
  Muzyka Ajagore to swobodne interpretacje wspaniałych polskich tekstow ludowych Oskara Kolberga, Romana Landowskiego oraz Grzegorza Ciechowskiego, w ktorych gatunek muzyczny jest tylko narzędziem do stworzenia odpowiedniego klimatu w piosence. Słyszalne są obszerne elementy folku, jazzu, bluesa, rhythm’n’bluesa itd. Nowoczesność i jakość dokonań zespołu sprawia, że artyści częściej występują za granicą naszego kraju. Doceniony w świecie, AJAGORE prezentuje się rodzimej publiczności.


  Jorgos Skolias:
  Jego rodzice byli greckimi uchodźcami politycznymi. Wychowywał się w wielonarodowym bardzo kulturowo zrożnicowanym środowisku młodzieżowym. Uczestniczył w imprezach mniejszości greckiej, ale probował rownież śpiewać rocka i blues. W latach siedemdziesiątych rozpoczął wspołpracę z bardzo aktywnym i interesującym wowczas środowiskiem rockowo-bluesowym Wrocławia. Wspołpracował z zespołami "Nurt", "Grupa 1111", "Spisek Sześciu". Zawodową pracę rozpoczął w 1982 roku od jazzrockowej formacji "KRZAK" i stał się przedmiotem zainteresowania wielu poszukujących i nowatorskich muzykow, ktorzy proponowali mu wspołpracę zarowno koncertową, jak i w przygotowaniu nagrań. Przez ponad rok wspołpracował z grupą "Osjan". Od roku 1988 do 1991 był stałym wokalistą formacji "Young Power", skupiającej młodych i nieortodoksyjnych artystow. Była to bardzo istotna demonstracja nowatorskiego podejścia do jazzu.
  Jorgos Skolias jest muzykiem poszukującym, nie tylko indywidualnej formuły na zastosowanie głosu ludzkiego w muzyce, ale rownież inspiracji nie tylko w domenie bluesa, jazzu i rocka, ale rownież w muzyce etnicznej, od Grecji poprzez Afrykę do Indii. Studiuje starodawne techniki wokalne w rezultacie, czego opanował technikę śpiewania harmonicznego (rownoległe prowadzenie trzech głosow).

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Ekotriki w domowych porządkach. Sprawdź, czy znasz je wszystkie?