Centralna Liga Juniorów. Jagiellonia od sześciu kolejek bez wygranej

Adam Muśko
Adam Muśko
Mecz Centralnej Ligi Juniorów: Jagiellonia - Górnik Zabrze
Zespół Jagiellonii rywalizujący w Centralnej Lidze Juniorów do lat 18 przegrał 2:3 u siebie z Górnikiem Zabrze. To szósty z rzędu mecz bez zwycięstwa białostoczan.

Drużyna prowadzona przez Krzysztofa Zalewskiego już po 39 minutach przegrywała 0:3. Tuż przed przerwą bramkę dla białostoczan z rzutu karnego zdobył Lucjan Frydrych. W drugiej połowie gospodarze byli mocno zdeterminowani, ale to wystarczyło tylko na bramkę kontaktową w 72 minucie rezerwowego w tym meczu Radosława Zyśka. Do końca spotkania było wiele emocji, a czerwonymi kartkami zostali ukarani trener Zalewski oraz po jednym zawodniku z obu drużyn.

– Po przerwie widzieliśmy zupełnie inny zespół. Zdeterminowany, walczący o każdą piłkę. Szkoda, że nie udało się wyrównać, bo były ku temu dobre okazje. Za pierwszą połowę możemy mieć dużo pretensji do siebie – ocenił szkoleniowiec Jagiellonii.

Jagiellonia – Górnik Zabrze 2:3 (1:3)
Bramki:
0:1 - Szczepanik (31), 0:2 – Szczepanik (40), 0:3 – Zawada (39), 1:3 – Frydrych (45. - k.), 2:3 – Zyśk (72).
Jagiellonia: Jasionek – Maciejuk, Żukowski, Stypułkowski (46. Latuszek), Matysik, Frydrych, Kapica (73. Krasuski), Osipiuk, Krysik (46. Zyśk), Włodarczyk, Lutostański.