Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze 3-2. Jaga w pucharach [ZDJĘCIA]

krk
Na meczy był prawie komplet publiczności. Kibice zobaczyli fantastyczne zwycięstwo Jagiellonii nad Górnikiem. Tomasz Sawczuk
Jagiellonia Białystok wygrała po emocjonującym meczu z Górnikiem Zabrze 3-2. To oznacza, że białostocki zespół już na pewno zagra w przyszłym sezonie w europejskich pucharach.

Mecz rozpoczałą się o godz. 15:30. Początkowo przy ładnej pogodzie, piłkarzom obu drużyn konstruowanie składnych akcji przychodziło z trudem.

Emocje zaczęły się po pierwszym golu dla Jagiellonii w 27. minucie. Samobójczą bramkę zdobył zawodnik Górnika - Erik Grendel. Chwilę później było już 2-0, ładnym strzałem popisał się napastnik Jagi - Patryk Tuszyński.

Szybko jednak Górnik odpowiedział. Wielu kibiców nie zdążyło się jeszcze nacieszyć drugą bramką, gdy po samobójczym trafieniu Michała Pazdana, wynik na tablicy zmienił się na 2-1.

Pozostałe gole padły w drugiej połowie. Bramkę na 3-1 uderzeniem głowy zdobył Taras Romańczuk. W 85. minucie wynik na 3-2 ustalił napastnik zabrzan - Szymon Skrzypczak.

Wygrana Jagi nad Górnikiem powoduje, że w najgorszym wypadku zespół z Białegostoku zajmie w lidze 3. miejsce. To oznacza, że już na pewno w przyszłym sezonie zobaczymy na Stadionie Miejskim rozgrywki europejskich pucharów.